• See sissejuhatav sessioon on mõeldud ArchiCADi uustulnukatele. Osalejad õpivad tundma programmi liidese põhitõdesid, kuidas tööruumis liikuda ning kuidas seadistada uut projekti. Konsultatsioon katab olulised tööriistad ja käsklused lihtsate arhitektuuriliste elementide joonistamiseks, muutmiseks ja organiseerimiseks. Osalejad saavad ülevaate ka sellest, kuidas kasutada kihte, pliiatseid ja teisi atribuute, et oma projekti efektiivselt hallata.

  • See konsultatsioon on suurepärane algajatele, kes on valmis üksikprojektidest kaugemale liikuma ja alustama koostööd teistega. See katab ArchiCADi meeskonnatöö funktsioonide alused, kaasa arvatud kuidas oma projekti teistega jagada ning kuidas BIMcloudi kasutada projektide salvestamiseks ja erinevatest asukohtadest ligipääsuks. Sessioon tutvustab ka, kuidas tõhusalt edastada muudatusi ja uuendusi meeskonnaliikmetele, tagades, et kõik töötavad alati disaini kõige uuema versiooniga.

  • Neile, kes on tuttavad põhitõdedega ja soovivad töötada efektiivsemalt, keskendub see konsultatsioon nippidele ja nõuannetele, kuidas oma ArchiCADi töövoogu lihtsustada. See tutvustab eelseadistatud lemmikute kasutamise kontseptsiooni objektide kiireks paigutamiseks, tööriistade lihtsat kohandamist disainiprotsessi sobitamiseks ning sisseehitatud mallide ja teekide kasutamise aluseid aja säästmiseks. Osalejad õpivad vältima tavalisi probleeme ja rakendama lihtsaid strateegiaid, et muuta oma disainiprotsess efektiivsemaks ja nauditavamaks.

ArchiCAD

  • Hindamine praeguse disaini ja ehitusprotsesside osas, et määrata BIMi integreerimise valmiduse tase. Arendamine BIMi rakendamise strateegiat, mis on kohandatud organisatsiooni konkreetsetele vajadustele, sealhulgas sobiva BIM tarkvara ja riistvara valik. Standardiseeritud BIMi töövoo loomine, et parandada koostööd arhitektide, inseneride, ehitajate ja teiste sidusrühmade vahel. Koolitusprogrammi loomine personalile oluliste BIMi pädevuste arendamiseks ja BIMi tööriistade ja metoodikate tõhusaks omaksvõtmiseks. Oluliste tulemusnäitajate (KPI-de) määratlemine BIMi rakendamise tõhususe mõõtmiseks disainiprojektides.

  • BIMi kasutamine energiamodelleerimiseks ja simulatsiooniks, et optimeerida hoone jõudlust ja vähendada süsinikujalajälge. BIMi integreerimine jätkusuutliku disaini põhimõtetega, et hõlbustada roheliste hoonete loomist ja LEED-sertifikaadi saamist. BIMi tööriistade kasutamine elutsükli hindamiseks ja materjalivalikuks, et minimeerida keskkonnamõju. BIMi-põhise disaini uurimine päikeseanalüüsi, päevavalguse ja veemajandamise strateegiate parandamiseks, et suurendada hoone jätkusuutlikkust. Disainivalikute mõju hoonete jätkusuutlikkusele hindamine BIM-põhise aruandluse ja analüütika kaudu.

  • Tõhusate BIMi koostööprotokollide ja kommunikatsioonikanalite loomine mitme distsipliiniga meeskondadele. BIMi rakenduskavade (BEP) arendamine, mis kirjeldavad kõigi projektis osalejate rolle, vastutust ja BIMi tulemusi. BIMi kasutamine kokkupõrgete tuvastamiseks ja lahendamiseks enne ehituse etappi, et vältida kallid vigu kohapeal. BIMi pilveplatvormide rakendamine reaalajas andmete jagamiseks ja mudelite koordinatsiooniks sidusrühmade vahel. Regulaarsete BIMi koordinatsioonikoosolekute ja ülevaadete korraldamine, et tagada kõikide distsipliinide kooskõla ja integreeritus kogu disaini ja ehituse faaside vältel.

BIM Projekteerimine

  • Teema käsitleb erinevaid strateegiaid BIM-i (ehitusinformatsiooni modelleerimine) rakendamiseks suuremahulistes ehitusprojektides. Hõlmatud on projekti elutsükli analüüs, BIM-i integreerimise võtmeetappide tuvastamine ja BIM-i täitmiskava väljatöötamine. Teema hõlmab ka BIM-i juhtide rolli koordineerimisel erinevate huvipooltega, nagu arhitektid, insenerid, ehitajad ja omanikud, et tagada BIM-i tõhus integreerimine projekti kõikides etappides. Eritähelepanu pööratakse muudatuste juhtimise strateegiatele, töötajate koolitusprogrammidele ja standardite ning protokollide vastuvõtmisele, et säilitada BIM-i kasutamisel järjepidevust ja kvaliteeti.

  • Sellel teemal keskendutakse sellele, kuidas BIM-i saab kasutada hoone jõudluse optimeerimiseks kogu selle eluea vältel. See süveneb BIM-i kasutamisse simulatsiooni- ja analüüsiotstarbel, nagu energia modelleerimine, konstruktsioonianalüüs ja valgustussimulatsioonid. Kirjeldus hõlmab ka BIM-i integratsiooni teiste süsteemidega, nagu hoone haldamise süsteemid (BMS), pideva rajatise haldamise jaoks. Lisaks käsitletakse, kuidas BIM-i saab kasutada jätkusuutlike disainivalikute toetamiseks, ehituse ajal jäätmete vähendamiseks ja hoone kasutusetapi operatiivse tõhususe parandamiseks. See teema sobib eriti hästi jätkusuutlikkusest, kulude kokkuhoiust ja ehituses kõrgtasemel analüütika rakendamisest huvitatud kuulajaskonnale.

  • Uurime viimaseid edusamme tööriistades ja tehnikates, mis parandavad koostööd BIM-projektides. See rõhutab koostöö olulisust BIM-i edukaks rakendamiseks ja uurib, kuidas pilvepõhised platvormid, ühised andmekeskkonnad (CDE) ja mobiilitehnoloogia on soodustamas paremat suhtlust ja andmevahetust projektimeeskondade vahel. Arutletakse reaalajas koostöö mõju üle projektide ajakavadele, kvaliteedile ja riskijuhtimisele. Peale selle puudutatakse teemat, kuidas liitreaalsust (AR) ja virtuaalreaalsust (VR) kasutatakse BIM-i ülevaadete ja huvigruppide kaasamiseks immersiivsetes keskkondades. See teema on eriti asjakohane professionaalidele, kes on huvitatud tehnoloogia ja meeskonnadünaamika ristumiskohast ehitusprojektide juhtimises.

BIM Manageerimine

Kirjuta meile oma konsultatsiooni soovist!